Zobacz również

Dziecięca sypialnia

Dziecięca sypialnia

Urządzając dziecięcą sypialnię warto pamiętać nie tylko o tym, aby była kolorowa i funkcjonalna, ale przede wszystkim bezpieczna. Alergia zaś to jedno ze schorzeń, które w największym stopniu dotyka dzieci. Zazwyczaj powoduje ona duży dyskomfort w okresie pylenia drzew i traw, jednak nierzadko nieprzestrzeganie pewnych podstawowych zasad może być niebezpieczne dla zdrowia. Podstawowym krokiem jest oczywiście wyeliminowanie alergenów z otoczenia dziecka.

Jeśli jest uczulone na pierze, kupujemy mu hipoalergiczne poduszki. Jeśli na sierść kota – żegnamy się z naszym ulubionym pupilem. Jednak to nie wszystkie niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nasze pociechy w mieszkaniu. Także zwykły remont potrafi być zagrożeniem dla zdrowia. Malując meble dziecięce powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw. Przede wszystkim wybierać farby z odpowiednim certyfikatem. Jeśli zależy nam, aby rysunek drewna był widoczny, możemy pomalować je samym lakierem. Jeśli nie, wybierzmy wodorozcieńczalną emalie akrylową. Farby rozpuszczalnikowe mogą wydzielać szkodliwe Lotne Związki Organiczne (LZO lub VOC). Ich maksymalna zawartość w litrze farby wynosi 30g.

Każda powyżej tej wartości nie może zostać dopuszczona do obrotu. Podczas bowiem wysychania pomalowanej powierzchni do powietrza przedostają się niepożądane substancje, które w dużych stężeniach mogą wywoływać reakcje alergiczne. Również przygotowanie malowanej powierzchni ma znaczenie. Zanim zaczniemy pokrywać ją farbą, przeszlifujmy ja drobnym papierem ściernym. Wyrównamy wszystkie nierówności, na których mógłby osiadać kurz. Lepiej będzie też nam przecierać je w przyszłości.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy