Fotelik z bazą czy bez?

Fotelik z bazą czy bez?

Foteliki dla niemowląt, czyli dzieci do 13 miesiąca życia można podzielić na dwa rodzaje - te przypinane pasami, oraz te do przymocowania na specjalnej bazie. Obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach to standard w naszym kraju. Pierwszy fotelik, z jakim rodzice mają do czynienia ma formę wygodnego nosidełka z rączką i ze względu na swoją formę jest nazywane zdrobniale kołyską lub łupiną.

Jednym z najważniejszych kryteriów, według których rodzice powinni wybierać foteliki dla swoich dzieci, jest bezpieczeństwo. Zanim dokonasz wyboru tego typu produktu, powinieneś sprawdzić, jak dany model wypada w testach zderzeniowych. Tutaj z pomocą przychodzi Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT), który dysponuje wynikami testów dziecięcych fotelików samochodowych.

Kiedy już wybierzesz odpowiedni model fotelika http://www.ranking-foteliki.pl/ , staniesz przed wyborem sposobu jego montażu. Jedną z możliwości jest jest przypięcie fotelika pasem bezpieczeństwa. Metoda ta ma jednak jedną, dużą wadę. Niestety bardzo łatwo popełnić błąd podczas zapinania fotelika. Pas musi być przełożony zgodnie z instrukcją i odpowiednio napięty, a sam fotelik dobrze przyciśnięty do kanapy. Dzięki temu kołyska będzie właściwie unieruchomiona w trakcie podróży.

Drugim rozwiązaniem jest zakup bazy. Produkt ten to wydatek rzędu około 300-400 zł, ale jest to koszt jednorazowy. Bazę instaluje się poprzez doczepienie jej do uchwytów wystających z kanapy. Kiedy to się uda, właściwie całe zadanie jest już wykonane. Kiedy baza dobrze siedzi, wystarczy zainstalować w niej fotelik. Gwarancją poprawnego ułożenia kołyski jest charakterystyczne kliknięcie oraz ukazanie się zielonego symbolu. Wyjmowanie dziecka jest równie proste. Baza sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy często podróżujesz z maluchem.
To, który sposób mocowania fotelika jest dla Ciebie lepszy, musisz ocenić sam. Warto jednak spróbować obydwu opcji, aby wybrać ten odpowiedni do Twoich potrzeb.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Jeśli marzysz o tym, aby Twój maluch rozwi...
Meble do pokoju dziecięcego należy wybierać z n...
Wyprawka dla dziecka wiąże się z dużymi koszta...
Łóżeczko dla dziecka rodzice kupują w wielu wy...
Jakoś tak się złożyło, że każdy z nas w wi...
Rodzice, którzy wybierają meble dla swojego dzie...