Zobacz również

Gdzie zamontować fotelik samochodowy?

Gdzie zamontować fotelik samochodowy?

Które miejsce w samochodzie jest najbezpieczniejsze na zamontowanie fotelika? Czy bezpiecznie jest mocować go z przodu? Sprawdź najlepsze rozwiązania na umiejscowienie fotelika i dowiedz się co sądzą na ten temat specjaliści.

Najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie
Zdaniem ekspertów, najbezpieczniejszym miejscem w samochodzie jest środek tylnej kanapy. Jeśli jest on wyposażony w system Isofix lub trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, to właśnie tam warto zamontować fotelik. Dlaczego właśnie to miejsce jest polecane jako najbezpieczniejsze? Z uwagi na największe oddalenie od stref, w których może dojść do zderzenia i zgniecenia pojazdu. Pośrodku samochodu, dziecko ma największe szanse na przeżycie. Oczywiście, jeśli kanapa nie posiada zaczepów Isofix lub pasów, albo jest nietypowo wyprofilowana przez co fotelik nie może zostać stabilnie osadzony, nie powinno się mocować w tym miejscu. W takim przypadku najlepiej wybrać inne miejsce z tyłu pojazdu, najlepiej to, za pasażerem.

Czy można montować fotelik z przodu?
Przewożenie dzieci na przednim siedzeniu wydaje się dogodnym rozwiązaniem z uwagi na fakt, że maluch może być przez cały czas na oku. Miejsce to nie jest jednak najlepszym pomysłem, a z pewnością nie najbezpieczniejszym. Jeżeli jednak nie ma innej możliwości, ponieważ mamy pod opieką przynajmniej trójkę dzieci w wieku "fotelikowym"  możemy zamocować fotelik na siedzeniu pasażerskim, pamiętając o kilku zasadach. Przede wszystkim, w przypadku fotelików RWF (mocowanych tyłem do kierunku jazdy), należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby wyłączyć poduszkę powietrzną. Przed montażem warto upewnić się również, że fotelik na pewno pasuje do przednich siedzeń. Często są one skonstruowane inaczej niż kanapy, do których zazwyczaj przystosowuje się foteliki. Należy zwrócić również uwagę na przebieg pasów oraz czy fotelik nie przysłania bocznego lusterka. Trzeba pamiętać także o tym, aby fotel odsunąć jak najdalej do tyłu.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy