Jak nauczyć się jazdy konnej?

Jak nauczyć się jazdy konnej?

Jazda konna to czynność, która nie tylko wzmocni twoją sprawność fizyczną, ale również przyczyni się do maksymalnego ukojenia oraz uspokojenie zszarganych nerwów — oderwania od codziennych zmartwień. Przygodę z jeździectwem można zacząć w każdym wieku, szkółka jeździectwa w Siedlisku Janczar przeznaczona jest zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy chcą doszlifować swoje umiejętności jeździeckie lub przygotować się do zawodów czy egzaminów.

Siedlisko Janczar w Pstrągowa dysponuje ponad 20 końmi, które są dostosowywane indywidualnie do każdego uczestnika nauki jazdy konnej. Lekcje odbywają się zarówno w maneżu, jak i w ukrytej ujeżdżalni — kiedy uczestnik kursu opanuje podstawowe kłusy, istnieje możliwość wybrania się w górzyste tereny z malowniczymi krajobrazami.
Nauka jazdy konnej prowadzona jest przez profesjonalnych instruktorów, którzy od lat mają styczność z końmi i są umiejętnymi jeźdźcami. Na samym początku szkolenia niezwykle ważne jest zaznajomienie kursanta z prawidłową techniką jazdy konnej oraz ze specyfiką końskiej natury, ponieważ konie są z natury zwierzętami płochliwymi — trzeba się nauczyć jak do nich podchodzić oraz je w odpowiedni sposób pielęgnować.

Szkółka jeździecka w Siedlisku Janczar oferuje szkolenie młodzieży oraz dorosłych w zakresie od poziomu amatorskiego do poziomu profesjonalisty. Nauka jazdy konnej nie tylko obejmuje podstawowe techniki jazdy, ale również skoki przez przeszkody, skoki klasy LL, a także wyjazdy terenowe oraz przygotowanie do zawodów i egzaminów jeździeckich. Siedlisko Janczar to również miejsce, w którym znajduje się pensjonat dla koni — nie każdy ma możliwość przetrzymywania konia w stajni obok domu, dlatego hotel dla koni to idealne rozwiązanie. Hotel czynny jest siedem dni w tygodniu, dlatego o każdej porze można odwiedzić swojego konia oraz sprawdzić jak jest pielęgnowany. Pensjonat dla koni to również idealna opcja dla starszych zwierząt, które przeszły już na emeryturę — zapewniony zostanie im spokój oraz odpowiednia pielęgnacja.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (8 opinii)

Zielone szkoły dla dzieci to wielka przygoda i mo...
W Bieszczadach organizowane są kolonie i obozy dl...
Twoje dziecko ma coraz więcej zabawek i ciężko ...
Przedszkole powinno być w oczach dziecka miejscem...
Projektowanie pokoju dziecięcego to nie lada zada...
Ciemieniucha (dermatitis serborrhocium neonatorum)...