Zobacz również

Jak przygotować dziecko do nauki jazdy konnej?

Jak przygotować dziecko do nauki jazdy konnej?

Jeżeli chcesz, aby nauka jazdy konnej Rzeszów odbywała się w profesjonalnych warunkach pod okiem wykwalifikowanego instruktora, koniecznie zapisz swoje dziecko do szkółki jeździeckiej. Wybierając szkółkę jeździecką, warto kierować się opiniami znajomych, a także opiniami dostępnymi na stronach internetowych — warto zwrócić uwagę na warunki, w jakich przetrzymywane są konie, a także na kwalifikacje kadry instruktorów. Przed pierwszą jazdą konną, warto pokazać dziecku plac, boks oraz konie, a następnie przekazać mu najważniejsze zasady zachowania się podczas lekcji jazdy konnej. Co możesz zrobić, aby przygotować Twoje dziecko do bezpiecznej jazdy konnej?

Zadbaj o prawidłowy ubiór
Oczywiście na pierwszą lekcję jazdy konnej nie trzeba kupować profesjonalnego stroju jeździeckiego, tak naprawdę wystarczą dresy lub legginsy oraz t-shirt czy koszulka z długim rękawem. W przypadku butów warto wybrać model z płaską podeszwą bez sznurówek i wystających języków. Przydatne mogą okazać się również wysokie skarpetki, dzięki którym będzie można zapobiegnąć podciąganie się nogawek spodni ku górze. Oczywiście najważniejszym elementem ubioru będzie kask, który chroni przed wszelkimi urazami spowodowanymi upadkiem. Jeżeli dziecko połknie bakcyla i będzie chciało uczestniczyć w lekcjach jazdy konnej regularnie oraz podchodzić do egzaminów, warto wyposażyć je w atestowany kask do jazdy konnej oraz w profesjonalny strój jeździecki.

Wakacje w siodle
Świetnym pomysłem na rozpoczęcie przygody z jazdą konną, a także doskonalenie umiejętności jazdy konnej są obozy jeździeckie, które najczęściej organizowane są w sezonie letnim oraz w okresie ferii. Profesjonalne obozy jeździeckie to świetna aktywność dla dzieci, które są ciekawe świata i chcą poznawać nowych ludzi, a zarazem spędzić niezapomniany czas na świeżym powietrzu. Wypoczynek na obozach jeździeckich odbywa się w bezstresowej i bezpiecznej atmosferze. Większość placówek organizujących tego typu wydarzenia posiada kompleksowo wyposażone zaplecze sprzętowe, konie dostosowane do poziomu zaawansowania kursantów, a także kompetentnych pedagogów i instruktorów.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy