Jak spędzić z dzieckiem ferie?

Jak spędzić z dzieckiem ferie?
Podczas wolnego czasu dziecko powinno również mieć ciekawe zajęcia. Najczęściej zabieramy je na wycieczkę lub wyjazd kilkudniowy, co jest dobrą opcją. Nie trzeba jechać daleko, by zaciekawić naszą pociechę oraz odkryć przed nią kawałek świata. Dla dziecka atrakcyjny będzie wyjazd na narty czy do aquaparku. Można zabrać je również na zwiedzanie zabytków, ale wybierzmy tylko te najważniejsze. Nie utrzymamy długo uwagi dziecka gdy tylko będziemy przemieszczać się z jednego miejsca w drugie i słuchać przewodnika. Poza tym ma ono szansę zwiedzania również na wycieczkach szkolnych. Ferie powinny być odmianą.

Nie każdy rodzić może jednak pozwolić sobie na urlop w czasie ferii lub wakacji. Wówczas wycieczkę można zorganizować na weekendzie lub wysłać dziecko do rodziny. Z pewnością świetnie będzie się ono bawić jadąc w odwiedziny do ukochanej babci czy długo nie widzianych kuzynek. Kilka dni spędzonych z dziadkami lub rówieśnikami na pewno spodoba się dziecku. Starsze pociechy można też wysłać na obóz, kolonię czy zieloną szkołę związaną z jego hobby np.: pływaniem czy grą w tenisa.

Jeśli zaś dziecko zostaje w domu to zapewnijmy mu rozrywkę w najbliższym otoczeniu. Zagrajmy z nim w gry planszowe, zamówmy pizzę czy oglądnijmy rodzinny film. Można również zadbać pociechy do kina albo plac zabaw. Czemu też nie zarazić dziecka swoją pasją- nauczyć jazdy na rolkach, gry w scrabble albo robić ulubione danie. Tak naprawdę każda czynność może być rozrywką, kiedy poświęcimy dziecku czas i uruchomimy wyobraźnię. Nie zapominajmy także o jego słabościach. Czas wolny może być odpowiedni na podciągnięcie się z języka obcego albo nadrobienie zaległości w czytaniu książek. Po wakacjach dziecku będzie łatwiej wrócić wówczas do szkoły i wypełniać tam obowiązki ucznia.
Najnowsze komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ocena całościowa:

Powiązane wpisy

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Przedszkole powinno być w oczach dziecka miejscem...
Masz synka? A może ktoś w Twojej najbliższej ro...
Łóżeczko dla dziecka musi być przede wsz...
Wybór odpowiedniego wózka to sprawa ...
Jeżeli posiadasz małe dziecko to w pierwszej kol...
Zielone szkoły dla dzieci to wielka przygoda i mo...