Jakie akcesoria zabrać na basen?

Jakie akcesoria zabrać na basen?

Wybierając się na basen kryty, oczywiście musisz zabrać ze sobą strój kąpielowy i ręcznik... co jeszcze? Dopiero rozpoczynasz przygodę z pływaniem i nie wiesz, jakie artykuły spakować do torby basenowej? Niektóre akcesoria basenowe są konieczne do sprawnego przebiegu treningu, a nawet do samego wejścia na teren basenu. Każdy z nas pamięta o podstawowych rzeczach, jednakże odpowiednie akcesoria ułatwią proces pływania. 

Co spakować do torby na basen?
Pierwszą kluczową kwestią jest odpowiedni strój kąpielowy - najlepszym rozwiązaniem okażą się wyroby z połączeniem poliamidu oraz elastanu, które są materiałami rozciągliwymi i elastycznymi, które nie będą krępować intensywnych ruchów podczas pływania. Co więcej, strój kąpielowy powinien dokładnie przylegać do ciała, aby zmniejszyć opór wody, gwarantując wysoki komfort pływania. Co więcej, kostium kąpielowy powinien mieć zwiększoną odporność na działanie chloru. Mężczyźni mają do wyboru slipy lub bokserki - kąpielówki męskie, które szczelnie przylegają do ciała, natomiast kobiety mogą wybierać spośród strojów jedno- lub dwuczęściowych, które jednak powinny odznaczać się krojem sportowym, który będzie gwarantował komfort podczas pływania. Oczywiście w każdej torbie na basen powinien znaleźć się czepek, który jest wymagany na basenach krytych - jego głównym zadaniem jest ochrona przed wypadaniem włosów do wody, a także ich przesuszeniem od chloru i zmoczeniem. Czepek powinien być dobrze dopasowany do kształtu głowy, a także powinien zakrywać uszy. 

Co jeszcze zabrać na basen?
Na basen warto zabrać okulary pływackie, dzięki którym będziemy mogli komfortowo pływać pod wodą. Okulary można zakładać pod czepek lub na czepek - chronią one oczy przed dostaniem się do nich wody, która może podrażniać gałki oczne. Kolejnym przedmiotem, który warto spakować do torby basenowej są klapki - chronią one przed infekcjami i gwarantują bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się po śliskiej nawierzchni. Oczywiście nie należy zapomnieć o ręczniku, którym później osuszymy swoje ciało po wyjściu z basenu i prysznicu. 

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Rodzinny wypoczynek nie musi być kosztowny ani wi...
Wychowując dziecko dbamy o jego bezpieczeństwo, ...
Jakoś tak się złożyło, że każdy z nas w wi...
Jazda konna to czynność, która nie tylko ...
Które miejsce w samochodzie jest najbezpieczniejs...
Wyjazd z rodziną musi zostać przemyślany. Szcze...