Kolonie i obozy dla dzieci - kierunek Bieszczady

Kolonie i obozy dla dzieci - kierunek Bieszczady
W Bieszczadach organizowane są kolonie i obozy dla dzieci. Jest to region, który potrafi zaczarować. Odpowiednia kadra pomoże zatem zaszczepić w dziecku zamiłowanie do aktywnego wypoczynku, spędzania czasu na świeżym powietrzu, spacerowania po górach, zamyślenia się nad pięknem jeziora.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikogo nie dziwił aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Dzieci, które zrobiły coś złego nie mogły wyjść na podwórko i była to najgorsza kara, jaka mogła ich spotkać. W tym zakresie zmieniło się wiele. Coraz rzadziej widać rozbiegane i wesołe maluchy na osiedlach, w parkach, na placach zabaw. Częściej niż na świeżym powietrzu przesiadują przed ekranem monitora. Młodzież spędza przerażająco dużo czasu gapiąc się bezmyślnie w ekran monitora i surfując po sieci bez celu. Pochłonęły ją bez reszty gry komputerowe i inne atrakcje Internetu.

Na szczęście jest też spora grupa młodzieży, której nie obcy jest wypoczynek aktywny. Bardziej atrakcyjna od niego nie jest ani gra komputerowa ani znany serial. Takie dzieci z pewnością ucieszą się, gdy zorganizujemy im wakacje w Bieszczadach. Musimy być jednak pewni, że pociecha jest gotowa na samodzielny wyjazd. Nie dotyczy to oczywiście nastolatków, ale dzieci młodszych. Symptomy mówiące, że dziecko jest w miarę samodzielne to jasne określanie swoich potrzeb (głód, pragnienie), umiejętność wyważonego reagowania na nieznane sytuacje, definiowanie bólu, radości, smutku. Dziecko musi umieć właściwie się ubrać. Jeśli w deszczową pogodę nie zakłada japonek, a w upały golfów - to już sukces. Dziecko niewątpliwie powinno również znać swój aktualny adres zamieszkania, nazwiska opiekunów. Takie umiejętności dzieci posiadają najczęściej już w wieku 6 lat. Zatem jest to wiek, od którego wysoce możliwy jest samodzielny wyjazd na wakacje.

Dziecko przed wyjazdem należy uczulić na pewne elementarne kwestie. Nie może ono wydać całego kieszonkowego na słodycze, gdyż pieniędzy zabraknie już na drugi dzień. Pociecha musi również zdawać sobie sprawę z obowiązku trzymania się grupy i unikania nieznajomych osób. Jeśli dziecko jest świadome powyższych kwestii, śmiało możemy zapisać je na kolonie czy tez obóz.
Najnowsze komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ocena całościowa:

Powiązane wpisy

Ocena: 4/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Zabawki dla malutkich dzieci powinny być przystos...
Wybór mebli dziecięcych jest jedną z najt...
Jeśli marzysz o tym, aby Twój maluch rozwi...
Marzyliście kiedyś o własnym małym biznesie? ...
Jeżeli posiadasz małe dziecko to w pierwszej kol...
Odpowiednie meble dla dzieci mają niezwykle duże...