Kuligi dla spragnionych wrażeń dzieci

Kuligi dla spragnionych wrażeń dzieci
Od dawien dawna, bardzo szeroko rozpowszechnioną formą zimowej atrakcji były organizowane na szeroką skalę kuligi. W szczególności popularne były one zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie w wydarzeniu uczestniczyła z reguły spora grupa mieszkańców. W zabawie tego rodzaju bardzo chętnie udział brali zarówno ludzie dorośli jak i spragniona wrażeń młodzież a nawet dzieci. Ten typ rozrywki zachował się do chwili obecnej i nadal praktykowany jest na rozlicznych terenach pozamiejskich.

Kuligi popularne są zwłaszcza jako element dodatkowy do pakietu wczasowego oferowanego przez popularne ośrodki wypoczynkowe. W głównej mierze proponują to właściciele gospodarstw agroturystycznych w Zakopanem, Bieszczadach czy Górach Świętokrzyskich. Mimo wszystko nie oznacza to, że z podobnymi atrakcjami nie można się zetknąć w dużych polskich miastach, przykładowo w Rzeszowie. Kuligi w Rzeszowie wbrew pozorom organizowane są bardzo często, gdyż pagórkowaty rejon Podkarpacia daje ku temu duże możliwości.
Ponadto poza ścisłym centrum stolicy innowacji działa wiele kompleksowych ośrodków, które w swej ofercie uwzględniają również i tego rodzaju zabawy. Warto sprawdzić ofertę Siedliska Janczar w Pstrągowej w okolicach Rzeszowa, gdzie oprócz kuligów organizowane są także inne imprezy. Na terenie Siedliska znajduje się również pensjonat dla koni Rzeszów
Obecne rzeszowskie kuligi rzadko kiedy przypominają natomiast te modne niegdyś, które oświetlane były pochodniami i dodatkowo urozmaicane puszczaną muzyką oraz śpiewem uczestników zabawy. Wraz z biegiem czasu natomiast ta uniwersalna początkowo rozrywka zaczęła przeradzać się raczej w ciekawą formę spędzania wolnego czasu preferowaną głównie przez dzieci.
Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Jakoś tak się złożyło, że każdy z nas w wi...
Posłanie dziecka do przedszkola to ważne wydarze...
Jeżeli posiadasz małe dziecko to w pierwszej kol...
Podczas wolnego czasu dziecko powinno równi...
Zastanawiasz się nad stylowym, ciekawym wyposaże...
Nie wiesz jak sprawić by pokój Twojego dziecka z...