Zobacz również

Meble do przedszkola

Meble do przedszkola

Przedszkole powinno być w oczach dziecka miejscem ciekawym i bezpiecznym. Tylko wówczas może pełnić odpowiednio swoje funkcje. Dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z edukacją nierzadko są przestraszone koniecznością samodzielnego przebywania w obcym miejscu. Zarówno opiekunki, jak i przyjazne otoczenie powinno wspomagać dzieci w trudnym, początkowym okresie uczęszczania do przedszkola. Zaawansowani przedszkolacy także doceniają uroki atrakcyjnych mebli w przedszkolu, ciekawego wystroju pomieszczenia. Dzięki drobiazgom rozłąka z rodzicami jest mniej uciążliwa i przykra.

Meble do przedszkoli powinny być przede wszystkim bezpieczne. Jest to aspekt kluczowy i niewątpliwie najważniejszy. Na nic nie przydadzą się placówce nawet najpiękniejsze stoliki i krzesła, jeśli będą narażały dzieci na niebezpieczeństwo brakiem stabilności. Takie meble muszą mieć wszystkie konieczne certyfikaty. Jeśli nie są w nie wyposażone nie mogą znaleźć zastosowania w przedszkolach. Zdecydowanie unikać należy mebli kanciastych, posiadających niebezpieczne powierzchnie i wykonanych z materiałów wywołujących alergię.

Meble do przedszkoli powinny także posiadać wysokie walory estetyczne. Zarówno krzesła, szafki, jak i stoły wzbudzają zainteresowanie dzieci. Zdecydowanie przyjemniej przebywa im się w otoczeniu mebli kolorowych, z motywami z bajek i filmów dla najmłodszych. Wszystkie przedmioty muszą być dopasowane do wzrostu przedszkolaków. Jak wiadomo są to osóbki niewysokie, a do wszystkich półek powinny mieć dostęp. Przedszkolaki uczą się dbać o porządek i odkładać przedmioty na miejsce. Jeśli nie będą mogły dostać się na określoną półkę mogą zacząć się po szafach wspinać. A to grozi upadkiem i w dalszej kolejności kontuzją.

Wybierając meble do przedszkola warto przeznaczyć na to odpowiednią sumę, aby posiadały one walory nie tylko natury estetycznej, ale przede wszystkim użytkowej. Muszą być to przedmioty wysoce bezpieczne i praktyczne dla najmłodszych.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy