Zobacz również

Meble kartonowe dla dzieci

Meble kartonowe dla dzieci

Rzadko spotykanym urozmaiceniem dziecięcej sypialni są kartonowe meble. Najczęściej mając na myśli materiał na krzesło lub stołek mamy na myśli drewno, plastik, czy metal. Jednak nawet karton spełnia się w tej roli znakomicie. Tym bardziej, jeśli nasza pociecha zdradza oznaki posiadania duszy artysty i chciałaby wszystko ozdobić kolorowymi kredkami. Do wykonania wspomnianych sprzętów potrzebne nam będą dobre chęci, trochę wolnego czasu, karbowany karton i pistolet do kleju. Resztę – czyli przybory biurowe – nietrudno znaleźć w każdym domu. Wszystkie kartonowe meble wycina się według szablonu. Ściągnąć je można ze strony Foldschool.com.

Po wydrukowaniu ich na formacie A4 należy połączyć je ze sobą taśmą klejącą, a potem nakleić na karton. Tak przygotowany wzór należy wyciąć według wyznaczonych linii, a potem pozaginać w odpowiednich miejscach. Jeśli w całym procesie asystuje nam dziecko, trzymajmy je z dala od nożyczek i gorącego kleju w pistolecie. Najlepiej, gdybyśmy stwarzające niebezpieczeństwo sprzęty kładli poza jego zasięgiem. Nawet, jeśli miałoby nam to nieznacznie wydłużyć pracę. Po zakończeniu zaginania krawędzi wszystkie spojenia należy dobrze podkleić i pozostawić do wyschnięcia. Kiedy klej zwiąże, możemy cieszyć się z samodzielnie wykonanego sprzętu.

To dobry sposób na spędzenie wieczoru z dzieckiem i nauczenia go samodzielności. Dobrym krokiem jest też zachęcenie go, aby ozdobiło nowopowstały mebel według własnego uznania - kredkami, wydzieranką, farbkami plakatowymi. Dzięki temu poczuje się jeszcze mocniej z nim związane.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy