Szukamy stomatologa dziecięcego

Szukamy stomatologa dziecięcego
Szukasz dobrego specjalisty z dziedziny stomatologii dla dzieci? Zanim posadzisz swą pociechę na fotelu Twojego osobistego dentysty, zastanów się czy jest to dobre rozwiązanie, które nie zniechęci malucha do kolejnych wizyt. W szczególności liczy się tu bowiem zwłaszcza odpowiednia atmosfera, a ściślej chodzi o właściwe nastawienie brzdąca, tak aby dentysta nie kojarzył mu się wyłącznie z bólem i płaczem, ale także z czymś pozytywnym.

O stan uzębienia należy dbać już od najmłodszych lat. Jak wskazują statystyki co drugie dziecko w Polsce nie jest zabierane regularnie na przeglądy, a w konsekwencji w bardzo młodym wieku boryka się z problemami wiążącymi się z rozmaitymi wadami zgryzu czy też niedoleczonymi ubytkami. 

W związku z tym, warto podkreślić, iż stomatologia dla dzieci to dziedzina medycyny, o której istnieniu rodzice często zapominają. Z drugiej strony natomiast nierzadko popełnianym błędem ze strony opiekunów jest zaciąganie pociech siłą do tradycyjnego dentysty, który nie ma wprawy w podejściu do dzieci.

To niekiedy kończy się zniechęceniem malucha do następnych wizyt. Zupełnie inna może być zaś reakcja wtedy, kiedy w grę wchodzi powiedzmy prywatna klinika, która jest z jednej strony kolorowa, schludna i estetyczna, a z drugiej przystosowana do preferencji maluchów. W trakcie zabiegów puszczane są odciągające uwagę dziecka filmy, co umożliwia szybsze i sprawniejsze doprowadzenie wizyty do końca.

Dobrym rozwiązaniem są także wizyty adaptacyjne w Poradni Stomatologii dla Dzieci, a więc spotkania, które mają na celu przede wszystkim oswojenie malucha z tym jak wygląda konsultacja ze specjalistą, zapoznanie z samym miejscem oraz pokazanie dziecku, że dentysta niekoniecznie łączy się z bólem. Coraz częściej polecane jest zabieranie maluchów jako obserwatorów na wizyty stomatologiczne rodziców. Wówczas mogą dostrzec jak dzielnym pacjentem jest mama czy tata i sami również będą nastawieni przy swojej własnej wizycie o wiele lepiej.
Najnowsze komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ocena całościowa:

Powiązane wpisy

Ocena: 4/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Już od najmłodszych lat, naucz Twoje dziecko jak...
Jeśli chciałbyś sprawić swojemu dziecku nową ...
Łóżeczko dla dziecka musi być przede wsz...
W Bieszczadach organizowane są kolonie i obozy dl...
Kupując pierwszy rowerek dla małego dziecka nale...
Przewożąc dziecko samochodem musimy w odpowiedni...