Szukamy stomatologa dziecięcego

Szukamy stomatologa dziecięcego
Szukasz dobrego specjalisty z dziedziny stomatologii dla dzieci? Zanim posadzisz swą pociechę na fotelu Twojego osobistego dentysty, zastanów się czy jest to dobre rozwiązanie, które nie zniechęci malucha do kolejnych wizyt. W szczególności liczy się tu bowiem zwłaszcza odpowiednia atmosfera, a ściślej chodzi o właściwe nastawienie brzdąca, tak aby dentysta nie kojarzył mu się wyłącznie z bólem i płaczem, ale także z czymś pozytywnym.

O stan uzębienia należy dbać już od najmłodszych lat. Jak wskazują statystyki co drugie dziecko w Polsce nie jest zabierane regularnie na przeglądy, a w konsekwencji w bardzo młodym wieku boryka się z problemami wiążącymi się z rozmaitymi wadami zgryzu czy też niedoleczonymi ubytkami. 

W związku z tym, warto podkreślić, iż stomatologia dla dzieci to dziedzina medycyny, o której istnieniu rodzice często zapominają. Z drugiej strony natomiast nierzadko popełnianym błędem ze strony opiekunów jest zaciąganie pociech siłą do tradycyjnego dentysty, który nie ma wprawy w podejściu do dzieci.

To niekiedy kończy się zniechęceniem malucha do następnych wizyt. Zupełnie inna może być zaś reakcja wtedy, kiedy w grę wchodzi powiedzmy prywatna klinika, która jest z jednej strony kolorowa, schludna i estetyczna, a z drugiej przystosowana do preferencji maluchów. W trakcie zabiegów puszczane są odciągające uwagę dziecka filmy, co umożliwia szybsze i sprawniejsze doprowadzenie wizyty do końca.

Dobrym rozwiązaniem są także wizyty adaptacyjne w Poradni Stomatologii dla Dzieci, a więc spotkania, które mają na celu przede wszystkim oswojenie malucha z tym jak wygląda konsultacja ze specjalistą, zapoznanie z samym miejscem oraz pokazanie dziecku, że dentysta niekoniecznie łączy się z bólem. Coraz częściej polecane jest zabieranie maluchów jako obserwatorów na wizyty stomatologiczne rodziców. Wówczas mogą dostrzec jak dzielnym pacjentem jest mama czy tata i sami również będą nastawieni przy swojej własnej wizycie o wiele lepiej.
Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

W branży fotelików podtrzymujących nie milkną ...
Projektowanie pokoju dziecięcego to nie lada zada...
Jeżeli chcesz, aby nauka jazdy konnej Rzesz&oacut...
Rodzinny wypoczynek nie musi być kosztowny ani wi...
Wychowując dziecko dbamy o jego bezpieczeństwo, ...
Rozstępy pojawiające się w czasie ciąży to rz...