Uniwersalny zestaw meblowy dla dziecka

Uniwersalny zestaw meblowy dla dziecka
Meble dla dzieci to spory wydatek, zwłaszcza, że jak wiadomo gust naszych pociech zmienia się diametralnie wraz z dorastaniem naszej latorośli. Ciężko jest jednakże decydować się co kilka lat na zupełnie nowe urządzenie pokoju. Dlatego też wyjściem z tej sytuacji jest zakup takiego zestawu meblowego, który będzie w pewien sposób uniwersalny. Uniwersalny czyli łatwy do przerobienia z dziecinnego na młodzieżowy, tak aby w przyszłości nie były konieczne meble młodzieżowe.

Największym dylematem rodziców jest niezadowolony ze swojego pokoju nastolatek. Dziecinne i dość mało poważne urządzenie pokoju to wstyd przed znajomymi i rówieśnikami. Poza tym, takie meble są dla dzieci po prostu niepraktyczne. Powód? Przykładowo za mała wielkość, brak pojemnej szafy czy szuflad lub złe oświetlenie pokoju. Co więcej, wraz z pójściem dziecka do szkoły potrzebna jest także coraz większa przestrzeń do nauki. Pokój dziecka nie może więc składać się wyłącznie z mebli i zabawek.

Pomysłem na pogodzenie wymagań dziecka z wymaganiami nastolatków może być zakup mebli dla dzieci w jasnych, nierzucających się zbytnio w oczy kolorach, które zarazem nie będą też ciemne i ponure. Najlepsze są tu więc odcienie kremowe lub beżowe. Urozmaiceniem później będzie dodanie na przykład fototapety, zmiana oświetlenia, wyrzucenie zagracających pokój zabawek i odpowiednio wysokie krzesło biurowe wraz ze stolikiem dostosowanym do wzrostu ucznia. 

Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że stosunkowo jasne meble młodzieżowe ożywiają pomieszczenie, a także dodają mu optycznie sporej przestrzenii. Z czasem dziecięce skrzynie z zabawkami czy pluszowe pufy można zastąpić chociażby nowoczesnymi dodatkami a pokój nabierze zupełnie nowego wymiaru.
Najnowsze komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ocena całościowa:

Powiązane wpisy

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Jeżeli posiadasz małe dziecko to w pierwszej kol...
Aranżacja pokoju na poddaszu, w przypadku dachu d...
Rzadko spotykanym urozmaiceniem dziecięcej sypial...
Wybierając się w lecie ze swoją mają pociechą...
Przewożąc dziecko samochodem musimy w odpowiedni...
Wybór biurek i krzeseł dla dzieci jest obe...