Urządzamy pokój dziecięcy

Urządzamy pokój dziecięcy
Zastanawiasz się nad stylowym, ciekawym wyposażeniem pokoju dziecięcego? Zdajesz sobie sprawę jak ważne jest atrakcyjne umeblowanie wnętrza, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i funkcjonalności? Jeśli tak - to oznacza, że dbałość o dobro malucha jest Ci zdecydowanie nieobce. Warto zatem zapoznać się z kluczowymi zasadami aranżacji pokoju małego szkraba, aby nie popełnić w tym zakresie żadnego błędu.
 
Przede wszystkim zadbać należy o to, aby meble dopasowane były do wieku dziecka.
 
Można zdecydować się na przedmioty z regulacją, które rosną wraz z dzieckiem, albo na wymianę mebli co kilka sezonów (jeśli wybieramy meble dla konkretnej grupy wiekowej). Dzięki temu, że przedmioty będą dopasowane do wieku dziecka unikniemy problemów dotyczących wad postawy, koślawości kończyn i wielu innych kwestii. Meble dla dziecka muszą być też całkowicie bezpieczne. Nie powinniśmy wybierać stolików, półek z ostrymi zakończeniami, kantami. Będą nie tylko niepraktyczne w pokoju dziecka, ale też zdecydowanie niebezpieczne. 
 
Pokój dziecka to jednak nie tylko piękne meble, ergonomiczne łóżko, ale też ciekawe dodatki.
 
Z pewnością każdy maluch będzie zadowolony z pastelowych kolorów ścian, a także ciekawych naklejek na ścianę. Aranżację pokoju dopasować trzeba do wieku dziecka. U nastolatka w pokoju naklejki nie sprawdza się, natomiast u niemowlaka nie przyda się biurko ani krzesło obrotowe. Pokój dziecięcy daje nam bardzo wiele możliwości w zakresie aranżacji i przyznać trzeba, iż poszczególni producenci mebli oferują nam szereg ciekawych rozwiązań w tym zakresie. Znaleźć można je w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Przydatne moga okazać się wygodne fotele (sprawdź klasyczne fotele italiastyle.pl). W pokoju dziecka nie może też zabraknąć oczywiście zabawek. Dobrze byłoby jednak decydować się na te, które są solidne i trwałe. Dla dziewczynek szczególnie atrakcyjne będą z pewnością lalki, maskotki, domki, zwierzątka. Chłopcy zdecydowanie bardziej wolą samochody, drogi, klocki, zabawki-narzędzia i inne podobne przedmioty. Dziecko w pewnym zakresie może uczestniczyć w aranżacji swojego pokoju, nie mniej jednak o jego funkcjonalności decydować powinni rodzice.
Najnowsze komentarze (0)
Zostaw swój komentarz
Ocena całościowa:

Powiązane wpisy

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 4/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Przewożąc dziecko samochodem musimy w odpowiedni...
To, w jaki sposób urządzimy wnętrze pokoju nasz...
Jeśli spodziewasz się potomstwa, albo już je ma...
W 2010 roku, w związku z obchodem dwusetnej roczn...
Poza tradycyjnymi dzisiaj zabawkami, które ...
Często zdarza się tak, że kobieta dopiero dowia...