Wybieramy łóżeczko i szafki do pokoju dziecka

Wybieramy łóżeczko i szafki do pokoju dziecka

Łóżeczko dla dziecka rodzice kupują w wielu wypadkach jeszcze przed narodzeniem dziecka. Warto zastanowić się jakie łóżeczko jest odpowiednie i jakie wyposażenie dodatkowe do niego dopasować. Tradycyjne łóżeczka dostępne są w dwóch rozmiarach - 120 x 60 cm oraz 40 x 70 cm. Wiele modeli dziecięcych łóżeczek posiada wbudowane półeczki, szuflady na rozmaite drobne przedmioty. Zdarzają się też modele zawierające blat umożliwiający przewijanie dziecka - jest to przydatne szczególnie w małych mieszkaniach.

Dodatkowe wyposażenie, w które warto się zaopatrzyć to przede wszystkim ochraniacz na szczebelki, który łagodzi ewentualne potłuczenia dziecka, baldachim, który chroni przed zbyt silnym światłem, kołderka albo kocyk z powłoczkami, bądź również śpiworek, który ma możliwość okazać się znacznie praktyczniejszy ponieważ dziecko się spod niego nie wykopie, do tego w razie potrzeby poduszka z powłoczką. Przyda się również kilka egzemplarzy prześcieradeł, a do tego podkład pod prześcieradło. Bardzo przydatną rzeczą jest też moskitiera dla ochrony dziecka przed latającymi owadami.

Szafkido pokoju dziecka powinny być bardzo efektywne, ażeby pomieścić dość dużo przedmiotów należących do dziecka - książki, zabawki, gadżety i tak dalej. Dziecko będzie miało w miarę łatwy dostęp do szafki, żeby niezbędne przedmioty wyciągnąć. Oprócz funkcjonalności szafek do pokoju dziecięcego, istotne jest również bezpieczeństwo. Korzystanie mebla przez dziecko nie może w żadnym stopniu narazić go na niebezpieczeństwo. Dlatego także szafki powinny być adekwatnie zabezpieczone - głównie kanty i uchwyty. Ciekawym rozwiązaniem są szafki, do których dokupić można wkładane kosze na różnorakie drobiazgi. To ułatwi dziecku podział rzeczy. Szafki w pokoju tych najmłodszych dzieci powinny być kolorowe i mieć niemało miejsca na zabawki. Dla starszych dzieci lepsze będą meble młodzieżowe bardziej klasyczne, gdzie pomieścić można różnorakie książki i gadżety. Wybór takich mebli jest wyjątkowo duży, dlatego nie powinno być szczególnego kłopotu z zakupem.

 
Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (8 opinii)

Foteliki dla niemowląt, czyli dzieci do 13 miesi...
Zbliża się jakaś wyjątkowa okazja? Chciałbyś...
Wybierając się na basen kryty, oczywiście musis...
Sen dla dziecka, w szczególności dla nowor...
Rodzice, którzy wybierają meble dla swojego dzie...
Które miejsce w samochodzie jest najbezpieczniejs...