Wybieramy meble dla dziecka

Wybieramy meble dla dziecka
Odpowiednie meble dla dzieci mają niezwykle duże i ważne znaczenie. Przede wszystkim pomieszczenie to stanowi dla dziecka coś więcej niż dla przeciętnego dorosłego człowieka salon, w którym przyjmowani są goście czy ogladana telewizja. Pokój dziecięcy to swego rodzaju zaciszne miejsce, w którym dziecko zarówno bawi się, śpi, niekiedy spożywa posiłki, uczy się i relaksuje. 

Dlatego też posiadanie odpowiednich mebli do wszystkich wyżej wymienionych czynności jest niezbędne. W ten sposób zatem wpływ na praktyczność danego pokoju dziecięcego ma bowiem każdy detal. Po pierwsze istotne są przede wszystkim meble, które muszą być dopasowane do wymiarów pomieszczenia. Bliżej mówiąc, chodzi o to, aby meble dziecięce były nie za duże i nie za pokaźne lub jeśli mamy do czynienia z nieco większym dzieckiem – nie za małe. 

Pod względem gabarytów warto pamiętać o pokoju na poddaszu, który cechuje się różnorodnymi wymaganiami. Chodzi bowiem o to, że w pokoju tym nie warto ustawiać zbyt dużo mebli bowiem brak wówczas jakiejkolwiek powierzchni wolnej. Ponadto nie jest wskazane także umieszczanie tam zestawów meblowych o dużej wysokości. Wtedy pokój zrobi się po prostu optycznie mniejszy. 

Ważną sprawą w przypadku pokoju na poddaszu jest także kolor ścian i mebli. Na ścianach powinny raczej dominować barwy stonowane ale jasne. Nie jest radzone malowanie ścian na powiedzmy kolor bordowy czy ciemniejszą zieleń. Przede wszystkim zasługuje tu na uwagę biel, odcień kremowy, czy beżowy. Wtedy pokój sprawia wrażenie przejrzystego i większego niż jest w rzeczywistości.
Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Kupując pierwszy rowerek dla małego dziecka nale...
Jeśli marzysz o tym, aby Twój maluch rozwi...
Powszechnie wiadomo, że to co najbardziej cieszy ...
Zabawki zapewniają dziecku nie tylko rozrywkę, a...
Wybierając się w lecie ze swoją mają pociechą...
Nie wiesz jak sprawić by pokój Twojego dziecka z...