Zabawki – frajda i rozwój

Zabawki – frajda i rozwój

Zabawki zapewniają dziecku nie tylko rozrywkę, ale również rozwój jego funkcji motorycznych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, fantazji, a nawet odpowiedzialności. Powinny się one cechować nie tylko zapewnieniem dziecku określonej dozy rozrywki, ale także, a nawet przede wszystkim – bezpieczeństwem.

Zabawka nie powinna być wykonana z twardego materiału, który dodatkowo posiada długie i kanciaste elementy, gdyż w razie upadku, mogą stanowić one znacznie zagrożenie dla zdrowia berbecia.

Dobór odpowiedniego typu zabawki może wydawać się problematyczny ze względu na różnorodność ich rodzajów, które dostępne są obecnie na rynku. Zabawka nie może być wykonana z materiałów uczulających oraz zbyt drobnych elementów, gdyż stwarzają one ryzyko ich połknięcia przez dziecko, a następnie jego zadławienie się. Świetnie sprawdzają się uniwersalne zabawki pokroju zestawów puzzli, różnorodnych składanek, znanych wszystkim klocków, gdyż rozwijają one wyobraźnię oraz kreatywność dziecka, które może z nich tworzyć statki, samochody, budynki oraz inne rozmaite rzeczy.

Dobór odpowiedniej dla dziecka zabawki uzależniony będzie również od wieku pociechy, jednakże sam proces nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Odpowiednio dobrane zabawki będą jednak służyć maluchowi przez długi czas, pobudzać jego ukierunkowaną na świat ciekawość i poszerzać jego wiedzę o nim, a satysfakcji płynącej z ich użytkowania nie będzie końca.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Projektowanie pokoju dziecięcego to nie lada zada...
Zielone szkoły dla dzieci to wielka przygoda i mo...
Meble dla dzieci to spory wydatek, zwłaszcza, że...
Wybór mebli dziecięcych jest jedną z najt...
Klocki to najbardziej poszukiwane rodzaje akcesori...
Jeżeli nie masz pomysłu na prezent na Dzień Dzi...