Zobacz również

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów po ciąży?

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów po ciąży?

Rozstępy pojawiające się w czasie ciąży to rzecz całkowicie naturalna. Tworzą się one przede wszystkim w wyniku mechanicznego rozciągania skóry, choć nie bez znaczenia jest tu także gospodarka hormonalna, która w tym okresie życia kobiety diametralnie się zmienia. To sprawia, że włókna kolagenowe ulegają znacznemu osłabieniu, wskutek czego o wiele łatwiej się zrywają. Z oczywistych względów najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka, która pomoże zapobiec powstaniu rozstępów. Co jednak zrobić, gdy zdążą się już one pojawić?

Często wybieranymi metodami służącymi do walki z rozstępami są te ogólnie dostępne w aptekach czy drogeriach, czyli różnego rodzaju kremy oraz maści, które stosowane są na skórę brzucha, piersi oraz ud. Są to jednak sposoby, które znacznie lepiej sprawdzają się zapobiegawczo, gdy problem jeszcze nie istnieje lub jest niewielki. Jeżeli rozstępy już się pojawiły, a w dodatku są one widoczne, warto zastanowić się nad zastosowaniem nieco bardziej inwazyjnej metody.
Jednym z zabiegów estetycznych stosowanych do redukcji rozstępów jest peeling chemiczny, który polega na użyciu na skórze kwasu glikolowego o wysokim stężeniu. Ma on na celu spłycenie powstałych rozstępów oraz pobudzenie procesu regeneracji, dzięki któremu tworzą się nowe włókna kolagenowe. Blizny tego typu usuwa się również za pomocą mezoterapii polegającej na wstrzykiwaniu substancji leczniczych, które pomagają zredukować rozstępy.
Medycyna estetyczna oferuje także zabieg mikrodermabrazji, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka za pomocą aparatu, wskutek czego blizny ulegają widocznemu spłyceniu. Mogą one być leczone także za pomocą laseroterapii, która umożliwia złuszczanie blizny poprzez podgrzanie oraz odparowanie jej warstw. Coraz bardziej popularną metodą staje się również fala uderzeniowa. Działanie aparatu opiera się na emisji uderzeniowych fal radialnych w miejscu, do którego zostanie przyłożona jego głowica. W ten sposób docierają one do głęboko położonych tkanek, w których powodują między innymi sprawniejszy przepływ krwi oraz wzmożoną produkcję kolagenu, co jest szczególnie istotne w czasie walki z rozstępami.

Będąc w ciąży, warto już od początku zadbać o stan swojej skóry, aby później uniknąć przykrych konsekwencji jej gwałtownego rozciągania. Szczególnie ważne jest jej odpowiednie nawilżenie, które pozwoli zminimalizować skutki nagłego przyrostu wagi. Wówczas, nawet jeżeli rozstępy się pojawią, będą one mniej liczne oraz widoczne, co znacznie ułatwi ich późniejszą redukcję oraz likwidację. Jeśli jednak profilaktyka została zaniedbana, a blizny są zauważalne, nadal istnieje możliwość pozbycia się problemu za pomocą zabiegów estetycznych. W ten sposób można powrócić do stanu sprzed ciąży i sprawić, aby skóra znów nabrała świeżości oraz elastyczności.

Najnowsze komentarze (3)
~justyna

14.07.2020

Szkoda że wcześniej nie przeczytałam ten artykuł i nie zwracałam uwagi na rozstępy podczas ciąży.

Adres IP: **.***.**.111

~Dominika

14.07.2020

Ciekawy artykuł jak zapobiegać i leczyć rozstępy po ciąży.

Adres IP: **.***.**.111

Zofia

20.03.2019

Coraz bardziej popularną metodą staje się również fala uderzeniowa - sprzęt z niej korzystający to Z Wave od imeso.pl. Działanie aparatu opiera się na emisji uderzeniowych fal radialnych w miejscu, do którego zostanie przyłożona jego głowica. W ten sposób docierają one do głęboko położonych tkanek, w których powodują między innymi sprawniejszy przepływ krwi oraz wzmożoną produkcję kolagenu, co jest szczególnie istotne w czasie walki z rozstępami. Jestem pod wrażeniem zabiegu pod tak nowoczesnym i skutecznym urządzeniu. Na pewno jeszcze nie raz się zdecyduje na ten zabieg. Polecam

Adres IP: **.***.**.111

Powiązane wpisy

Zostaw komentarz
jako pierwszy
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)