Zobacz również

Jak wykorzystać bon turystyczny w hotelu?

Jak wykorzystać bon turystyczny w hotelu?

Polski Bon Turystyczny obowiązuje od 1 sierpnia 2020 roku, a jego ważność ma wygasnąć pod koniec marca 2022 roku. Bon Turystyczny jest jedną z form wsparcia nie tylko dla polskich rodzin, ale również dla branży turystycznej, której zła sytuacja finansowa jest spowodowana epidemią COVID-19 i wprowadzanymi obostrzeniami. Dzięki bonowi turystycznemu rodziny mają możliwość udania się na wspólne wakacje, dzięki czemu branża turystyczna zyska klientów i będzie mogła odbić się pod względem finansowym. Bonem turystycznym można zapłacić w hotelach za nocleg, jak również za wszelkie inne usługi związane z branżą turystyczną, jednakże można je tylko wykorzystywać w punktach turystycznych, które przystąpiły do programu. Jak aktywować bon turystyczny i jak go wykorzystać?

Czym jest bon turystyczny i jak go aktywować?
Polski Bon Turystyczny zgodnie z obowiązującą ustawą należy się każdemu dziecku — na jedno dziecko przysługuje bon o wartości 500 zł, natomiast w przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon o wartości 500 zł, łącznie 1000 złotych. W 2021 roku nastąpiła znacząca zmiana w wykorzystaniu bonu wakacyjnego, ponieważ można nim zapłacić nawet za jednodniowe atrakcje, a niekoniecznie trzeba rezerwować nocleg, co jest z pewnością znacznym ułatwieniem dla rodziców w zorganizowaniu nawet krótkiej wycieczki. Aby aktywować bon turystyczny i móc z niego swobodnie korzystać należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE), na której trzeba będzie wspomniany bon aktywować — bon znajduje się wyłącznie na profilu osoby uprawnionej, a więc matki lub ojca dziecka. Podczas płatności za atrakcje czy hotel Jarosław, bonem turystycznym trzeba będzie podać kod obsługi płatności, który po aktywacji przyszedł nam na maila lub pojawił się na stronie PUE ZUS.

Bon turystyczny, gdzie go wykorzystać?
Aby wykorzystać Polski Bon Turystyczny, konieczna jest jego aktywacja i wybranie podmiotu turystycznego, który przyjmuje płatność bonem — lista dostępna jest na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel. Jeżeli kwota, którą należy zapłacić za nocleg lub atrakcję turystyczną, jest niższa niż wartość usługi, możesz za nią dopłacić w inny sposób, np. kartą, gotówką czy przelewem.

Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Zostaw komentarz
jako pierwszy
Ocena: 4.44/5 (9 opinii)
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Zostaw komentarz
jako pierwszy