Zobacz również

Twoje dziecko i pierwsza wizyta u dentysty

Twoje dziecko i pierwsza wizyta u dentysty
Jakoś tak się złożyło, że każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu boi się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dlaczego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo strach pojawia z różnych powodów. Dentysta to nikt inny jak osoba posiadająca uprawnienia do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii. Tytuł dentysty uzyskuje się zazwyczaj po pięciu latach studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym o profilu np. stomatologia dziecięca. Dopiero po odbyciu rocznego stażu podyplomowego i pozytywnym zdaniu egzaminu, osoba taka jest uprawniona do leczenia różnych schorzeń zębów i jamy ustnej. Wracając do strachu przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, to głównym powodem jest czekający nas ból lub czekające nas nie małe wydatki. 
Standardowo najbardziej dentysty boją się małe dzieci, które po raz pierwszy doświadczą czegoś nieznanego. Dlatego tak ważny jest pierwszy kontakt z panią lub panem stomatologiem o specjalności stomatologia dziecięca, gdyż później dziecko ukształtuje swoje podejście to niego.
Nie tylko dzieci obawiają się wizyty u dentysty, bo dorośli również. W tej grupie szerokie grono stanowią niestety mężczyźni, którzy przecież uchodzą za odważnych. Prawdziwi mężczyźni, a boją się fotela dentystycznego. Co najczęściej robią? Unikają wizyt, co w rezultacie prowadzi do poważniejszych problemów z zębami. Unikanie wizyt w dalszej perspektywie wiąże się z dłuższym procesem leczenia, bardziej bolesnymi zabiegami i większymi wydatkami. Nie każdy dentysta musi kojarzyć się z bólem, przecież medycyna idzie na przód, a znajdujące się w gabinecie dentystycznym środki znieczulające umożliwiają leczenie bez bólu.
Najnowsze komentarze (0)

Powiązane wpisy

Ocena: 4.44/5 (9 opinii)
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Zostaw komentarz
jako pierwszy